Nový alkohol v nabídce

V průběhu srpna 2021 jsme zařadili hned několik zbrusu nových lahví do nabídky alkoholu. Ochutnat můžete následující lahůdky: 

 

Diplomático Selección de Familia

Rum, který odkazuje na tradici a jedinečnost rodiny Ballesteros, která stojí za nezávislou značkou Diplomático. Vyznačuje se typickou jemnou chutí rumů Diplomático, avšak obsahuje vyšší podíl těžkých kotlíkových rumů, které zrály nejen v sudech po bourbonu, ale i v sudech po sherry. To způsobuje doplnění již známé chuti rumu Diplomático o tóny červeného ovoce a koření.
Selección de Familia je lahvován při větší síle - 43 % alk., a má sušší charakter.

a2

 

Dále nabízíme několik limitovaných edic rumů, které již z naší nabídky dobře znáte:

Ron Zacapa La Doma - limitovaná edice
Don Papa Baroko - limitovaná edice
Sister Isles Vermut - limitovaná edice

Milujete Bailye's? Pak doporučujeme ochutnat také: 
Bumbu Cream - smetanový likér vyráběný z rumu Bumbu.

 

A v neposlední řadě bychom Vám rádi představili: 

Double Cross vodku ze Slovenska, která je 7x destilovaná a 7x filtrovaná vodka přes mikro diamantový prach.a1

 

Aktualizace 19. 8. 

Další rumová novinka na Dvojce - rumy Cihuatán cihuatan
Rumy Cihuatán jsou ručně vyráběny ve stejnojmenném údolí v El Salvadoru. Všechny rumy jsou inspirovaný mayským odkazem místa, kde destilérie stojí, a na jejich výrobu dohlíží jako Master blander žena - Gabriela Ayala.

Indigo 8YO
Vyroben k poctě mayského boha deště Tlaloc. Modrá barva lahve je posvátnou barvou boha deště a symbolem El Salvadoru.
Jedná se o lehký rum, který zrál v sudech z amerického bílého dubu po bourbonu. V chuti je znát vanilka, tmavá čokoláda, karamel a citronová tráva.

Cinabrio 12YO
Vyroben k poctě mayského boha slunce Kinich Ahau.
Cinabrio - odkaz na rumělku (cinabaritu), ze které se dříve získávala červená barva. Červená barva je posvátnou barvou boha slunce.
Tento rum zraje minimálně 12 let. V chuti rumu najdeme karamelizovanou pomerančovou kůru, švestky, pistácie a tóny ožehnutého dubu.

Sahumerio
Limitovaná edice rumu, který byl vyrobený k oslavě lásky a mayského rituálu Sahumerio. Oheň v mayské kultuře symbolizuje lásku a orlí bohyně jeho ochránkyni. V každé mayské domácnosti byla proto umístěna nádoba zvaná Sahumerio, ve které dnem i nocí plál oheň.
Rum je plný vůní spojených s mayskou kulturou - sušené květiny, květinový med, sušené ovoce, kadidlo, kakaové boby a máslo.