Turistická vizitka

wandercardPokud je Vám dobře znám projekt Turistický deník alias Wander Book, pak Vás jistě potěší, že turistickou vizitku za standardních 15 Kč zakoupíte také na Dvojce.

Pokud jste o turistických vizitkách ještě neslyšeli, jedná se o projekt, který spočívá ve sbírání samolepících turistických vizitek z různých zajímavých míst (nejen) po celé České republice. Vizitky se lepí do speciálního deníku, a když jej zaplníte a odešlete kódy z vizitek do centrály v Liberci, získáte zdarma deníček nový a můžete sbírat zase další. Velkou výhodou projektu je, že Vás mnohdy zavede na  místa, která byste třeba jinak minuli. Takže pokud Vás baví objevovat a poznávat nová místa, určitě neváhejte a pořiďte si svůj turistický deník. 

K vytvoření vizitky jsme se rozhodli díky vysoké návštěvnosti turistů, kteří k nám zamíří cestou z blízkého zámku nebo z náměstí, a zejména proto, že historické prostory kavárny si svou turistickou vizitku nepochybně zaslouží. 

Malby a prostory datujeme do 15. a 16. století a podrobněji se o historii prostor můžete dočíst v samostatném článku nebo si vyžádejte výklad u obsluhy kavárny.
 

CZ-G-Velke-Mezirici-vinarna-Dvojka-19448