Menu

Káva

IMG32218Standardně vám kávové nápoje připravujeme ze směsi dvou kávových odrůd arabicy a robusty v poměru 70:30.

  • Arabica se vyznačuje jemnější chutí i vůní, obsahuje ale méně kofeinu.
  • Robusta kávové směsi dodává oblíbenou hořkost.
  • Tato směs je připravovaná v duchu italské kávové školy pod značkou COSMAI Caffé.
  • Od ostatních italských značek se liší způsobem pražení – kávová zrna nepřichází do styku s pražící plochou.

Výsledkem je chuťově vyvážená, lahodná káva, ať už preferujete espresso nebo cappuccino.

Víno

IMG32179Naše historická sklepení disponují jedinečnými vlastnostmi pro uchovávání vína – stálou teplotou a vlhkostí – proto nabízíme možnost archivace vín a několik zajímavých archivních lahví v naší nabídce také naleznete.

Raději se ale soustředíme na mladá moravská vína do tří let archivace, ochutnáte u nás letošní mladá vína, v sezóně také burčák, svatokateřinská či svatomartinská vína.

Vína do nabídky vybíráme pečlivě od předních českých vinařů, ale prostor dáváme také malým rodinným vinařstvím, která mají v nabídce jen pár lahví, zato ale připravených s láskou dle tradičních postupů.

S výběrem vhodného vína dle Vašich preferencí či zvoleného pokrmu Vám ráda pomůže proškolená obsluha. Na požádání doporučí také vhodný sýr z nabídky exkluzivních holandských sýrů vyráběných z mléka koz a krav z volných pastvinových chovů.

Dezerty a pralinky

V naší vitríně naleznete průběžně obměňovanou nabídku dezertů, které si sami pečeme a vyrábíme, dále domácí dezerty z výrobny v Hradčanech u Tišnova a v neposlední řadě ručně vyráběné čokoládové pralinky.