Svatby

Kavárna&vinárna

Víno

IMG32179Naše sklepy disponují jedinečnými vlastnostmi pro uchovávání vína – stálou teplotou a vlhkostí – proto nabízíme možnost archivace vín a několik zajímavých archivních lahví v naší nabídce také naleznete.

Raději se ale soustředíme na mladá moravská vína do tří let archivace, ochutnáte u nás letošní mladá vína, v sezóně také burčák, svatokateřinská či svatomartinská vína.

Vína do nabídky vybíráme pečlivě od předních českých vinařů, ale prostor dáváme také malým rodinným vinařstvím, která mají v nabídce jen pár lahví, zato ale připravených s láskou dle tradičních postupů.

S výběrem vhodného vína dle Vašich preferencí Vám ráda pomůže proškolená obsluha a na požádání doporučí také vhodný sýr z nabídky exkluzivních holandských sýrů vyráběných z mléka koz a krav z volných chovů.

Pivo

Běžně se na výčepu nachází Klášter 11° stejnojmenného pivovaru a toto pivo doplňujeme různorodými speciály převážně ze skupiny pivovarů Lobkowicz.

IMG32225Dezerty

Mimo domácích vaflí a nepečených dezertů, které si sami připravujeme, Vám nabízíme zákusky a pečivo od lokálních cukrářů a pekařů.

Kompletní menu si můžete stáhnout zde (->menu) a aktuální nabídku najdete v sekci Novinek.

Nová aktuální nabídka kavárny

latté

Na únor jsme pro Vás na kavárně připravili zcela nové příchutě oblíbených ochucených "latté".

Vyzkoušet můžete:

Číst více...

Váoční nabídka kavárny

Pro dobu adventní si pro Vás naše baristky připravily speciální vánoční nabídku, kde nechybí klasické dobroty ani zajímavé nápoje z celého světa.

Svařené víno - horký nápoj z červeného nebo bílého vína jistě nemusíme představovat. Čím je ale náš svařák jiný? Vaříme si do něj speciální sirup plný voňavého koření, citrusů a karamelu. Svařák i další nápoje, do kterých jej používáme, tak získají krásnou barvu a jedinečnou vůni a jemnost, díky čemuž se na něj vracíte stále znovu a znovu. 

Vánoční punč - co nesmí chybět v pravém vánočním punči? Základ tvoří víno a ovocná šťáva. Nesmí chybět ani ovoce. To naše je navíc pečené, měkoučké, smíchané s kořením a naložené do rumu, protože ten k Vánocům neodmyslitelně patří.

Grog - stejně jako do svařáku i do něj Vám přidáme kapku vánočního sirupu a lásky, aby získal šmrnc. 

Glögi - Oblíbený vánoční nápoj v severských zemích, kde se od počátku 19. století podával poštovním doručovatelům, kteří cestovali na odlehlá místa na koních nebo na lyžích. Tradičně se skládá z červeného vína, červeného džusu (brusinkový, rybízový) a vodky, aby prohřál skřehlé kosti. Zdobí se rozinkami, brusinkami a mandlemi. 

Ochucená latté - domácí je nejlepší, a tak si dochucovací sirupy do káv připravujeme sami. Víme tak přesně, co v nich je - pouze cukr, voda a spousta voňavého koření. Neobsahují žádná barviva ani umělé vůně. Z toho důvodu jich do sklenice latté stačí opravdu troška a kávy tak nejsou přeslazené. 

Baileys čokoláda - Baileys - další oblíbený vánoční alkoholický nápoj jsme smíchali s hustou horkou čokoládou a navrch přidali kopec šlehačky. Zahřeje a pohladí. 

Pro děti a řidiče - myslíme i na všechny, kteří se vyhýbají alkoholu - Nabízíme horký rakytníkový nápoj ze sirupu nebo nealko punč, ve kterém se mísí ovocné šťávy s kořeněným ovocem.  

Zastavte se za námi nasát vánoční atmosféru. Od 9:00 do 14:00 jsme pro Vás na kavárně, v pozdějších hodinách Vás usadíme u nás na restauraci. Těšíme se na Vás!

 

 

vanoce

Prostory

Kavárna se nachází v historických prostorách o maximální kapacitě 30 lidí v přední části a dalších dvacet lidí ve sklepních prostorách. Optimální kapacita pro oslavy, rozlučky apod. je 20-25 osob. V případě zájmu o větší prostory nabízíme možnost využití Bistra, Koktejlového baru či Multifunkčního sálu.

Prostory kavárny jsou vhodné pro menší párty a oslavy, zejména pokud chcete posedět u vína. Nabízíme uspořádání tematických akcí, poradíme si s oslavami stylizovanými do různých filmů, seriálů či jen barev nebo témat. Vybírat můžete z naší nabídky (odkaz), případně nás kontaktujte(odkaz) a pobavíme se o vašich konkrétních představách.

Do sklípku je také možno umístit raut, který doplněný o svíčky a jedinečnou atmosféru kamenné klenby, získává velmi zajímavý nádech, a v hlavní části zůstává dostatek prostoru pro posezení či taneční zábavu.

 

Kavárna a vinárna

IMG32312Káva a víno, to jsou naše srdcovky a dvojice, která dala celému podniku jméno. S touhle dvojkou jsme v roce 2016 začínali a od té doby jsme urazili kus cesty. Vaši oblibu si získaly také, zejména přes léto, limonády z poctivých sirupů od českých výrobců či přes zimu horké nápoje z těchto sirupů.

Od začátku je heslem naší práce v kavárně, že s poctivostí a kvalitou se dojde nejdál, a toto heslo jsme si převzali také pro současné a budoucí fungování Dvojky.

Útulné prostředí kavárny nabízí také spoustu prostoru pro různé tematické akce, z nichž největší úspěch mají již tradiční listopadové Dny Harryho Pottera a březnové Irské dny. Rádi uspořádáme tematickou oslavu i pro Vás – nic pro nás není nemožné. Pro podrobnější informace o tematických svatbách a oslavách tudy 

POZOR: Na kavárně je aktuálně omezena provozní doba: 

Po-Čt: 9:30-14:00

Pá: 9:30-22:00

So-Ne: Zavřeno

 

Menu

Káva

IMG32218Standardně vám kávové nápoje připravujeme ze směsi dvou kávových odrůd arabicy a robusty v poměru 70:30.

 • Arabica se vyznačuje jemnější chutí i vůní, obsahuje ale méně kofeinu.
 • Robusta kávové směsi dodává oblíbenou hořkost.
 • Tato směs je připravovaná v duchu italské kávové školy pod značkou COSMAI Caffé.
 • Od ostatních italských značek se liší způsobem pražení – kávová zrna nepřichází do styku s pražící plochou.

Výsledkem je chuťově vyvážená, lahodná káva, ať už preferujete espresso nebo cappuccino.

Víno

IMG32179Naše historická sklepení disponují jedinečnými vlastnostmi pro uchovávání vína – stálou teplotou a vlhkostí – proto nabízíme možnost archivace vín a několik zajímavých archivních lahví v naší nabídce také naleznete.

Raději se ale soustředíme na mladá moravská vína do tří let archivace, ochutnáte u nás letošní mladá vína, v sezóně také burčák, svatokateřinská či svatomartinská vína.

Vína do nabídky vybíráme pečlivě od předních českých vinařů, ale prostor dáváme také malým rodinným vinařstvím, která mají v nabídce jen pár lahví, zato ale připravených s láskou dle tradičních postupů.

S výběrem vhodného vína dle Vašich preferencí či zvoleného pokrmu Vám ráda pomůže proškolená obsluha. Na požádání doporučí také vhodný sýr z nabídky exkluzivních holandských sýrů vyráběných z mléka koz a krav z volných pastvinových chovů.

Dezerty

dýnový koláčMimo domácích vaflí, které připravujeme z bezlepkového a veganského těsta, si sami vyrábíme pečené i nepečené dezerty ze sezónních surovin. Kromě toho u nás najdete také zákusky a pečivo od lokálních cukrářů a pekařů, zejména ze žďárského Pekařství Řečice. 

 
 

Historie

IMG32324Novodobá historie Dvojky – Kavárny a vinárny se datuje k 2. květnu roku 2016, kdy jsme po menší rekonstrukci prostor poprvé otevřeli pro veřejnost.

Mnohem zajímavější je však ta historie staletí vzdálená, která na Vás dýchne z každé stěny s původními nápisy a malbami. Práce restaurátorů a památkářů z těchto původních fragmentů odhalily, že původně budova sloužila jako vinný šenk pro nižší šlechtu.

 

Prostory Dvojky lze pomyslně rozdělit na tři části:

 • Vstupní prostor s barem a schodištěm,
 • hlavní místnost s posezením,
 • sklepní prostory.

Vstupní prostory jsou kompletně nově přistavěné před pouhými pár lety, avšak dostavba byla natolik zdařilá a zachovala tolik přírodních prvků, že s původními historickými místnostmi tvoří souvislý celek a nijak nenarušuje atmosféru objektu.

Hlavní místnost začíná rozlehlým vstupem obroubeným opracovaným kamenem, který věrně kopíruje původní vchod do šenku. Ve zdi po levé straně zůstalo zachováno zamřížované okno, jehož rám je tvořen původními, pouze hrubě opracovanými kameny. Celá tato místnost se na základě archeologického průzkumu datuje do 15. století. Tuto dataci dokládají četné malby a nápisy na všech stěnách.

 • V prvním oblouku nalevo můžete pozorovat vůbec nejstarší zobrazení velkomeziříčského zámku.
 • Na klenbě téhož oblouku se nachází také drobnější kresby, které se točí kolem šašků – šašek z profilu, čepice s rolničkami; rytířů – přilbice, ostruhy.
 • V protějším oblouku je pak patrný zachovalý nápis, z něhož a dalších fragmentů několikrát zmiňujících víno a pití vína, je patrné, že v minulosti dlouhá desetiletí objekt sloužil právě jako vinný šenk.
 • Dále se na klenbě nachází několik menších kreseb, vepsaná jména a kratší nápisy.

IMG32252Podstatná část sklepení je taktéž původní a tesaná do souvislého žulového 

kamene. Původně sloužilo ke skladování sudů s vínem.

Jsme rádi, že po několika staletích, kdy byl celý prostor zanesen a nepoužíván, objekt znovu slouží svému původnímu účelu – tedy k setkávání, posezení a popíjení.

Pivo

IMG32156Běžně se na výčepu nachází Klášter 11° stejnojmenného pivovaru a toto pivo doplňujeme různorodými speciály převážně ze skupiny pivovarů Lobkowicz.

 Kompletní menu si můžete stáhnout zde a aktuální nabídku najdete v sekci Novinek.